E-commerce - jak zdobyć więcej klientów?

Marketing internetowy czyli jak zbudować dobry E-commerce

W dobie internetu obecność online stała się jednym z najlepszych sposobów dotarcia do klientów i sprzedaży produktów.

Chociaż nie jest tajemnicą że przestrzeń internetowa jest pełna konkurencji w niemal każdym możliwym do wyobrażenia sektorze. Zdecydowanie bez silnej i przemyślanej strategii marketingowej nie możliwe będzie osiągnięcie sukcesu w biznesie online. Dlatego absolutnie podstawową kwestią przy otwieraniu jakiegokolwiek biznesu online będzie przemyślany plan marketingowy. Bez względu na wielkość dotyczy to firm działających w każdej skali.

Niewątpliwie plan powinien kłaść nacisk na pięć kluczowych elementów:
  •  SEO i pozycjonowanie platformy sprzedażowej (sklep internetowy lub strona internetowa),
  • stworzenie bloga, tworzenie treści związanych z oferowanym produktem,
  • badanie rynku pod kontem grupy docelowych klientów oraz obecności i działań konkurencji,
  • stworzenie i wdrożenie kampanii reklamowych na wybranych platformach reklamowych (Google, Facebook, Instagram i inne),
  • media społecznościowe, stworzenie profilu i budowanie relacji z grupą docelową klientów,
E-COMMERCE AISEOWEB
SEO E-commerce

Zaprojektuj solidną strategię marketingową dla e-commerce

Jeśli chcesz zwiększyć zasięg i dotrzeć do bardzo specyficznej bazy klientów. Starannie opracowana strategia marketingowa w zakresie handlu elektronicznego zapewnia jasną drogę do sukcesu.

Mając do dyspozycji bogactwo narzędzi cyfrowych, możesz stworzyć elegancko zaplanowaną kampanię marketingową. Taką która ma pomóc Twojemu sklepowi internetowemu przyciągnąć klientów i zwiększyć sprzedaż. Jednak skład tych strategii marketingowych dla Twojej firmy będzie całkowicie zależał od konkretnych produktów i usług. Ponieważ nie ma jednego sposobu na przyciągnięcie i konwersję klientów. Współpraca z wyspecjalizowaną agencją marketingu cyfrowego to jeden ze sposobów na osiągnięcie celów biznesowych przez kampanię.

Gdy zrozumiesz podstawy marketingu e-commerce, AISEOWEB może pomóc Twojej marce e-commerce w opracowaniu silnego planu marketingowego.

Takiego który będzie promować Twój produkt od najlepszej strony. W zależności od wielkości firmy, lokalizacji i branży. Bez wątpienia istnieją różne standardy branżowe w odniesieniu do których można ustawić cele i wskaźniki KPI. Zdecydowanie uwzględniaj cele takie jak współczynniki klikalności (CTR), współczynniki konwersji, koszty pozyskania klientów i odwiedziny w witrynie. Planując strategię marketingową dla swojej marki e-commerce istnieje wiele rozwiązań jakie możesz obrać. Jednak wypróbowanie każdej z nich może być średnio dobrym rozwiązaniem, którego nie polecamy.
Dla odmiany AISEOWEB może zaoszczędzić ci czas i pieniądze skutecznie wskazując, które strategie są najbardziej sensowne dla Twojej marki.

Opracuj skuteczne kampanie e-mail

Marketing mailowy czyli “mailing” istnieje od kiedy istnieje poczta elektroniczna. Bez wątpienia nadal oferując duży potencjał marketingowy.

Chociaż e-maile mogą nie mieć takiego zasięgu jaki zapewniają media społecznościowe. To dzięki starannie przemyślanej kampanii możesz odnieść niesamowity sukces marketingowy. Niewątpliwie opracowując skuteczną strategię mailingową powinieneś postępować zgodnie z podejściem marketingu kroplowego.
Co za tym idzie należy podzielić klientów według określonych atrybutów i zainteresowań by zapewnić wysłanie jak najbardziej trafionego maila.

Ponieważ kampanie mailingowe można zautomatyzować tworząc różne warianty dostosowane do klientów będących na różnych etapach drogi do zakupu twoich produktów.

Niewątpliwie jednym z powodów dla których Malingi pozostają nadal popularne wśród marketerów cyfrowych jest fakt iż każda grupa demograficzna nadal z niego aktywnie korzysta. Podczas gdy inne strategie marketingu e-commerce aby były skuteczne wymagają  skierowania do określonej grupy docelowej. 

Bez wątpienia fakt iż prawie 4 miliardy ludzi na całym świecie korzysta aktywnie z poczty elektronicznej. Oznacza że świetnie nadaje się by dotrzeć do każdego rodzaju odbiorców.

Dodatkowo spersonalizowane wiadomości e-mail mają fantastyczny współczynnik otwarć, co za tym idzie pierwszorzędny zwrot z inwestycji z kampanii. Badania sugerują że za każdego dolara wydanego na rozbudowę potężnej listy mailingowej można spodziewać się średniego zwrotu w wysokości ponad 40 USD.

E-commerce
keywords E-commerce
Youtube E-commerce

Skuteczny marketing treści skutecznym czynnikiem rozwoju marki

Marketing treści nie bez powodu pozostaje jedną z najpopularniejszych strategii marketingu cyfrowego.

Można by przejść do sedna i stwierdzić iż produkt sam w sobie może być mało wartościowy i nawet mało przydatny. Jednak jeśli jest on przedstawiony w sposób konkretny i niebanalny, wyróżni się z tłumu podobnych i trafi bardziej do świadomości konsumentów. Odpowiednio skonstruowane treści dają niesamowite wyniki w przypadku ogromnej różnorodności produktów i usług. Dzieje się tak ponieważ optymalizując pod kątem wyszukiwarek stopniowo kierujesz klientów na właściwe ścieżki sprzedaży. Najprościej mówiąc marketing treści polega na publikowaniu materiałów mających zaciekawić tematem konkretną grupę odbiorców.

Oczywiście trafianie do ogółu konsumentów mija się z celem, ponieważ tylko niewielki procent odbiorców będzie zainteresowany proponowaną tematyką.

Zdecydowana reszta najzwyczajniej w świecie temat zlekceważy. Jest natomiast  wiele zalet marketingu treści te najważniejsze od których należy zacząć to zoptymalizowanie tekstu, tytułu stron i opisów alternatywny dla zdjęć i obrazków  dopasowując je pod docelowe frazy. Dzięki temu z pewnością poprawimy pozycję w rankingach wyszukiwarek.

Inną sprawdzoną strategią marketingu treści jest posiadanie bloga, który uzupełnia Twój sklep internetowy.

Takie podejście ma szereg zalet ponieważ tworzysz artykuły zwiększające Twój zasięg i odatkowo prezentujesz swoją wiedzę branżową poprawiając reputację i wiarygodność swojej marki.

Z całą pewnością uzupełniając całość szybkimi i przystępnymi filmami instruktażowymi. Również pomagasz klientom dostrzec mocne strony Twoich produktów.

Dzięki YouTube, który ma ponad miliard aktywnych użytkowników. Tworzenie krótkich i czytelnych samouczków to świetny sposób na zaprezentowanie swojego produktu i potencjalnie zwiększenie zasięgu. AISEOWEB może pomóc Twojej firmie zaprojektować skuteczną kampanię optymalizacji treści, która przyniesie wyjątkowe rezultaty.

Zwiększ zyski dzięki marketingowi afiliacyjnemu

Odkąd zaczęło się rozpowszechnianie zakupów online, marketing afiliacyjny stał się jednym z najmądrzejszych sposobów na zwiększenie współczynników konwersji.

Działa poprzez połączenie Twojej marki ze sprzedawcami mającymi własną  ugruntowaną bazę klientów. Dzięki temu jednocześnie zdobywasz odbiorców na swoje produkty i zwiększasz zasięg i renomę marki. Badania pokazują, że około 80% wszystkich marek internetowych wykorzystuje marketing afiliacyjny przyciągając skutecznie potencjalnych klientów.

W pewnym sensie korzystanie z marketingu afiliacyjnego jest jak posiadanie własnego zespołu sprzedaży. Jeśli uda im się wysłać klientów do Twojej witryny zamieniając odwiedziny w sprzedaż po prostu zapłacisz im prowizję za ich ciężką pracę.

Niewątpliwie jednak będziesz musiał zaprojektować warunki swojego programu partnerskiego i przyciągnąć odpowiednie firmy i osoby. Ważne jest aby samodzielnie wybrać swój zespół partnerów spośród osób rozumiejących Twoją branżę i klientów. W ten sposób nie będziesz tracić czasu na współpracę z partnerami którzy nie generują żadnej sprzedaży. Ponieważ najpopularniejsza forma marketingu afiliacyjnego oparta jest na płatności za sprzedaż. Taki rodzaj reklamy jest zwykle mało ryzykowny dla marek czyniąc go idealnym miejscem na rozpoczęcia marketingu e-commerce.

E-commerce
E-commerce
influencer e-commerce

Influencer Marketing rozwijaj swój sklep internetowy

W świecie e-commerce marketing influencer jest jedną z wiodących strategii zwiększania świadomości marki.

Ta strategia marketingowa e-commerce polega na nawiązywaniu partnerstw z popularnymi ludźmi, którzy mają wielu obserwatorów związanych z ich zainteresowaniami. Jeśli uda Ci się nawiązać współpracę z grupą wpływowych osób  pasujących wizerunkowo do Twoich produktów i usług, możesz szybko zwiększyć zasięg i liczbę konwersji. Chociaż influencer marketing jest często kojarzony z celebrytami i lokowaniem produktów, potrafi być bardzo skuteczny i to na wielu platformach internetowych.

Niewątpliwie jako skuteczna agencja e-commerce AISEOWEB posiada  doświadczenie w opracowywaniu szeroko zakrojonych kampanii influencer marketingowych.

Zdecydowanie jednak zanim rzucisz się na rozległą strategię marketingową influencerów musisz wybrać odpowiednie osoby. Ponieważ wiele marek popełnia błąd wybierając osobę o największej liczbie obserwujących. Zdecydowanie ważniejsze jest znalezienie przedstawiciela marki posiadającego zaangażowanych i podobnie myślących odbiorców będących w grupie docelowej nabywców twoich produktów i usług. Zatem uwzględniając aspekty takie jak rozpoznawalność, zasięg, trafność (związek z produktem), możesz zidentyfikować idealną osobę do reprezentowania Twojej marki. Dlatego możesz zaprojektować kampanię dotyczącą wzmianek o marce, recenzji produktów lub innego rodzaju sponsorowanej treści wykorzystując ich odbiorców i przyciągając ich do swojego sklepu internetowego.

 

Docieraj do rynku docelowego dzięki mediom społecznościowym

Rozwój mediów społecznościowych na zawsze zmienił sposób angażowania się ludzi w marki online.

Niewątpliwie dzięki platformom takim jak Facebook, Instagram, Twitter, TikTok i Pinterest dostarczającym firmom bogactwo dogłębnych narzędzi analitycznych. Zdecydowanie zyskujesz narzędzia marketingowe o niezwykłej sile, pomagające ukierunkować działania marketingowe jak nigdy wcześniej. Możliwe stało się przyciągnięcie bardzo zaangażowanej często globalnej grupy klientów chcącej dowiedzieć się więcej o Twoich produktach. Ponieważ strategie marketingowe w mediach społecznościowych nadal generują wyjątkowe wyniki dla marek o różnych rozmiarach. Z całą pewnością jest to obowiązkowy kierunek wszystkich sprzedawców online.

Bez wątpienia przy tak wielu platformach społecznościowych posiadających miliony użytkowników wielu zadaje sobie pytanie od czego zacząć?

Niestety wiele marek e-commerce rozprzestrzenia się zbyt słabo próbując tworzyć treści średniej jakości dla każdej platformy pod słońcem. W rzeczywistości skuteczniej jest dwie trzy na których znajduje się główny rynek docelowy. W ten sposób skupić się na zaprojektowaniu kampanii reklamowej w mediach społecznościowych które zapewnią najlepsze wyniki. Nawiązując kontakt z najbardziej pożądanymi klientami możesz wykorzystać media społecznościowe do budowania relacji z nimi, promocji produktu oraz zwiększenia sprzedaży.

facebook E-commerce
Instagram E-commerce
E-commerce
Oferta na pozycjonowanie strony - Dlaczego my

Marketing polecającany Przyciągaj klientów o podobnych poglądach

Ponieważ wiele firm internetowych działa w tej samej przestrzeni, myśląc przyszłościowo zdecydowały się również na marketing polecający.

Ta taktyka marketingowa obejmuje utworzenie programu w którym obecni klienci mogą polecać innych w zamian za rabat lub prezent. Dlatego że konsumenci będąc  zadowolonym z produktu i dodatkowego profitu częściej mówią o tym swoim znajomym i rodzinie. Strategia marketingowa z poleceniami jest dość skutecznym sposobem na zwiększenie bazy klientów i wygenerowanie większej sprzedaży. Ponieważ ta technika okazuje się niezwykle opłacalna dla dobrze prosperujących firm technologicznych. Zastanów się jaka forma marketingu polecającego może pomóc Twojemu sklepowi internetowemu dotrzeć do większej liczby osób.

Marketing polecający to wypróbowana i działająca metoda.

 Dzieje się tak ponieważ prosisz stałych klientów o polecanie Twoich produktów osobom które znają. Bez wątpienia Twoi klienci znacznie lepiej wiedzą jak przekonać znajomą osobę do zakupu tak aby oboje otrzymali nagrodę. Ponadto ludzie pokładają duże zaufanie w rekomendacjach przyjaciół, rodziny i współpracowników. AISEOWEB może pomóc Twojej firmie we wdrożeniu dobrze prosperującej kampanii marketingowej z rekomendacjami, która zwiększy sprzedaż online.

Udany projekt strony internetowej zwiększa sprzedaż

Jeśli Twój sklep internetowy ma generować ruch i sprzedaż to posiadanie atrakcyjnej i nowoczesnej strony internetowej ma kluczowe znaczenie.

Bez wątpienia wiele osób pamięta czasy kiedy bardzo wiele stron internetowych  było tak źle zaprojektowanych że nie pozostawało nić innego jak z niej wyjść. Co bardzo istotne około 75% klientów ocenia firmę na podstawie wyglądu ich strony internetowej. Z całą pewnością elegancko zaprojektowana platforma zachęci klientów do spędzania większej ilości czasu w Twoim sklepie internetowym. Przyczyniając się również do ich powrotu w przyszłości. Nawet jeśli Twoje produkty są najlepsze na rynku to muszą być efektownie i skutecznie zaprezentowane.
Na szczęście zespół projektantów stron internetowych AISEOWEB może zapewnić, że Twój sklep e-commerce będzie szybki, nowoczesny i dostępny na każdym urządzeniu mobilnym.

Responsywny i szybki projekt strony internetowej jest podstawą do budowania  strategii marketingowych w branży e-commerce.

Oprócz responsywności, wysokiej jakości zdjęć, które przedstawiają zalety Twoich produktów. Twój sklep internetowy powinien mieć również stronę z często zadawanymi pytaniami, która jasno wyjaśnia informacje np. dotyczące wysyłki i zwrotów. Decydując się na współpracę z AISEOWEB sprawimy że Twój sklep internetowy zapewni klientom bezproblemowe zakupy, zmaksymalizujemy ruch i współczynniki konwersji.

E-commerce
E-commerce
Sklepy internetowe e-commerce
Syndykacja treści - Pozyskiwanie linków SEO Sklepy iinernetowe

Opracuj nagradzający program lojalnościowy

Dla małych i średnich firm e-commerce rywalizacja z gigantami branży zawsze będzie dużym wyzwaniem.

Dlatego warto opracować wartościowy program lojalnościowy dzięki któremu klienci będą robić zakupy w twoim sklepie. Znacząco możesz powiększyć swoją bazę klientów na długo w przyszłości. Zdecydowanie zachęcaj klientów od samego początku relacji z Twoją marką aby zapisali się do Twojego programu lojalnościowego.

Nagradzaj za zakupy i wsparcie marki.

Dzięki starannie zaprojektowanemu programowi lojalnościowemu, który oferuje rabaty i prezenty za robione zakupy i udostępnianie informacji o firmie w mediach społecznościowych. Zdecydowanie możesz zatrzymać klientów na dłużej i stale korzystać ze wzrostu sprzedaży online.

Chociaż wynagrodzenie klientów za zakupy może wydawać się proste, przed uruchomieniem programu należy wziąć pod uwagę szereg czynników.

Na przykład musisz zdecydować, ile klienci muszą wydać aby zdobywać punkty lub inne gratyfikacje. Również przemyśleć czy będą zdobywać punkty za polecanie czy udostępnianie Twoich treści znajomym i rodzinie. Ponadto musisz zdecydować, jakie korzyści możesz zaoferować klientom ponieważ całość najzwyczajniej na siebie musi zarobić. Oprócz wielu innych pytań, AISEOWEB może pomóc Twojej firmie wdrożyć  program lojalnościowy z wieloma opcjami w tym z rejestracją klientów.

Bądź przyjazny dla urządzeń mobilnych

Ponieważ korzystanie ze smartfonów do przeglądania internetu stało się bardzo wydajne. Z cała pewnością dziś większość osób przeszukuje sieć za pomocą urządzeń mobilnych.

Oznacza to że Twój sklep e-commerce musi posiadać responsywną stronę internetową. Najlepiej  taką, która bardzo ułatwi przeglądanie na mniejszych ekranach takich jak smartfony czy tablety. Jednak stworzenie witryny przyjaznej dla urządzeń mobilnych jednocześnie skutecznie prezentującej zarówno produkt i treść  może być trudnym zadaniem. Bez wątpienia potrzebujesz eksperta aby upewnić się że Twoje treści ładnie i czytelnie prezentują się na wszystkich urządzeniach. AISEOWEB ma doskonałe doświadczenie w tworzeniu wyjątkowych sklepów internetowych przeznaczonych dla urządzeń mobilnych, takich z których klienci uwielbiają korzystać.

Istnieje szereg czynników marketingowych związanych z e-commerce, które należy brać pod uwagę chcąc usprawnić zakupy mobilne.

Badania wskazują że konsumenci przeglądający internet na swoich smartfonach niezwykle szybko opuszczą witrynę jeśli nie ładuje się ona szybko. W rzeczywistości badania sugerują, że ok 40% klientów porzuci stronę internetową jeśli ładowanie trwa dłużej niż 3-4 sekundy. Oznacza to, że musisz mieć wysoce zoptymalizowaną platformę optymalizującą wszystkie elementy. Równocześnie potrzebujesz mocnych rozwiązań zachęcających do dokonywania zakupów. Nasz zespół ekspertów ds. Projektowania marketingu e-commerce może pomóc Twojej firmie we wdrożeniu najnowszych rozwiązań mobilnych jakie należy posiadać.

E-commerce mobail
SEO stron mobilnych
stamp, approve, rubber
E-commerce reviews

Generuj pozytywne recenzje online

Aby zbudować biznes e-commerce, który odniesie długoterminowy sukces, generowanie recenzji online jest po prostu niezbędne.

Przede wszystkim pozytywne recenzje w Google i innych witrynach sprawiają że zainteresowani potencjalni klienci postrzegają Twój sklep internetowy jako jeden z najlepszych w swojej branży.
W rzeczywistości ponad 80% osób ufa rekomendacjom internetowym w takim samym stopniu jak rekomendacjom od znajomych i rodziny. Ponad 65% konsumentów po przeczytaniu sześciu recenzji zdecyduje o zakupie produktu. Te statystyki oznaczają że Twoja firma musi dążyć do zapewnienia wyjątkowej obsługi klienta przez cały czas. Jednocześnie stosując techniki, które zachęcają zadowolonych klientów do pozostawiania recenzji.

AISEOWEB może również sprawić że Twoja marka korzysta z wyższych rankingów dzięki dużej liczbie recenzji wystawionych przez klientów.

Poza zwiększoną lojalnością i zaufaniem do marki recenzje online są również doskonałym narzędziem do wsparcia SEO. Ponieważ klienci pozostawiający te komentarze prawdopodobnie będą używać nazwy Twojej firmy i jej produktów. Recenzje online mogą i zwiększają widoczność Twojej firmy w wynikach wyszukiwania. Zwłaszcza zwiększona liczba recenzji Google może znacznie zwiększyć zasięg Twojej strony Google Moja Firma, zwiększając zaangażowanie Twojej marki nad konkurencją. Jeśli chodzi o reputację marki, odpowiadanie zarówno na pozytywne, jak i negatywne recenzje to również doskonała okazja do podkreślenia przejrzystości Twojej firmy i chęci zapewnienia najwyższej jakości obsługi klienta.

Precyzyjny marketing w wyszukiwarkach, czyli płatne metody SEM

Wspinanie się w rankingach w wyszukiwarkach to niewątpliwie świetny sposób na przyciągnięcie nowych klientów.

Jak marki e-commerce mogą ominąć czasochłonny proces pozycjonowania? Podejście to jest znane jako marketing w wyszukiwarkach (SEM) i polega na zastosowaniu szeregu płatnych metod reklamowych. Celem jest umieszczenie Twojej firmyę wśród najlepszych wyników na dowolnej odpowiedniej stronie. W przypadku płatności za kliknięcie (PPC), reklam graficznych i witryn porównawczych, takich jak Zakupy Google. SEM umożliwia przyciąganie potencjalnych klientów za każdym razem, gdy używają określonych słów kluczowych do wyszukiwania. Ponieważ większość kampanii SEM wymaga od Ciebie płacenia Google tylko wtedy, gdy ktoś kliknie Twoją reklamę. Strategie te mogą zapewnić wysoki zwrot z inwestycji.

Zespół ekspertów SEM firmy AISEOWEB może zapewnić, że Twoja firma skutecznie kieruje reklamy i generuje więcej konwersji niż kiedykolwiek wcześniej.

Z Google Ads oferującym niezrównany zasięg, duży procent kampanii SEM będzie organizowany za pośrednictwem tej platformy. W kontekście handlu elektronicznego utalentowana agencja marketingowa online , taka jak AISEOWEB, może zaprojektować angażujące kampanie wokół stron produktów i zapewnić, że są one kierowane bezpośrednio na konkretny rynek docelowy. Dzięki naszemu podejściu opartemu na danych możemy tworzyć atrakcyjne reklamy bogate w słowa kluczowe w oparciu o zamiar wyszukiwania, aby przyciągnąć klientów, którzy chcą wkrótce dokonać zakupu. Decydując się na współpracę z AISEOWEB, przekonasz się z pierwszej ręki, jak możemy dostarczyć wysoce skuteczną kampanię SEM, która osiągnie Twoje cele biznesowe.

Pozyskiwanie linków SEO
E-commerce team
Agencja SEO profesjonalny plan SEO optymalizacji

Rozwijaj stałe zaangażowanie klientów

To że Twój sklep internetowy pomyślnie zakończył sprzedaż bynajmniej nie oznacza że nadszedł czas samozadowolenia.

To początek długiej i owocnej relacji z klientem indywidualnym, ponieważ ponad 60% udziału sprzedaży firm to stali klienci. Z całą pewnością łatwiej i zdecydowanie taniej jest ponownie zaangażować stałych klientów w porównaniu z pozyskaniem nowych. Dlatego opracowanie strategii marketingowej e-commerce w zakresie utrzymania klientów szacuje się na ok 10-30 razy taniej niż dla pozyskania nowych klientów.

Ale jak sprawić, by ludzie wracali do Twojej firmy?

Cóż, istnieje wiele taktyk marketingowych, które przypominają konsumentom o Twoim istnieniu i zapewniają, że zainteresują się Twoimi produktami.
Jednym z podejść, które przyniosło świetne rezultaty, jest wdrożenie szczegółowego kalendarza komunikacji. Segregując odbiorców na podstawie ich ostatnich interakcji z Twoją firmą możesz utworzyć listę mailingową dla osób, którym należy przypomnieć o Twoich produktach. Dzięki rozbudowanemu kalendarzowi możesz utrzymywać częste zaangażowanie i przekonać konsumentów do sprawdzenia Twojej najnowszej oferty.

Jak już wspomnieliśmy, strategie marketingowe w e-commerce, takie jak system poleceń, programy lojalnościowe i marketing w mediach społecznościowych.

Bez wątpienia mogą sprawić, że uznani konsumenci będą wracać do Twojej marki przez wiele lat. Decydując się na współpracę z AISEOWEB, zyskujesz doskonały zespół ds. Marketingu e-commerce. Bezsprzecznie możemy poprowadzić kompleksową kampanię marketingową, która zwiększa zaangażowanie klientów.

Wykorzystaj potencjał marketingu lokalnego

Chociaż wiele osób zaczynających przygodę z e-commerce uważa marketing lokalny za zbędny, przeznaczony dla firm lokalnych.

Prawda jest zupełnie inna ponieważ skuteczna optymalizacja SEO pod kontem marketingu lokalnego uważana jest powszechnie za jedna z ważniejszych.
Oczywiście nie traktujemy pojęcia marketing lokalny jako dosłownie tyczący się pojedynczej lokalizacji. Wyobraź sobie to w sposób bardziej globalny i plan marketingu lokalnego dla obszaru działalności twojej firmy wyznacz od Kraju i kolejno miast, obszarów itp. Ponieważ wielu konkurentów skupia się całkowicie na marketingu online, zastanów się jak lokalna strategia może dać Ci przewagę. AISEOWEB może pomóc Twojej firmie w stworzeniu wielu treści aby jak najlepiej wykorzystać lokalny marketing.

Aby firma e-commerce odniosła sukces w zakresie marketingu lokalnego musisz wiedzieć gdzie możesz fizycznie dotrzeć do klientów.

Dokonaj analizy swoich klientów odkryj gdzie koncentruje się największy potencjał sprzedaży. Dzięki szczegółowemu zrozumieniu potencjalnych odbiorców lokalnych oraz dopasowaniu rodzajów produktów, którymi mogą być najbardziej zainteresowani kampania lokalna może przynieść wyjątkowe rezultaty. Ponadto, jeśli magazyn Twojej firmy zajmującej się handlem elektronicznym znajduje się w obszarze metropolitalnym możesz zaoferować klientom możliwość odebrania ich produktu lub otrzymania tańszej wysyłki. Dzięki inteligentnemu planowi marketingowemu w najbliższej okolicy istnieją wspaniałe możliwości budowania relacji z klientami i generowania zysków.

E-commerce
E-COMMERCE AISEOWEB

Rozwijaj się dzięki profesjonalistom marketingu e-commerce

Szacuje się, że około 2 miliardy ludzi na całym świecie korzysta z zakupów online w takiej czy innej formie.

Niewątpliwie zapewnienie gotowości Twojej firmy na cyfrową przyszłość będzie kluczowe dla Twojego długoterminowego sukcesu. Jednak przy tak wielu różnych sposobach tworzenia produktywnej kampanii. Dodatkowo wymagającej opanowania szerokiej gamy narzędzi cyfrowych jest trudną perspektywy kogoś kto zaczyna. Dlatego tak wiele, nawet wiodących marek zwraca się do doświadczonych agencji marketingu e-commerce takich jak AISEOWEB aby być pewnym sukcesu. W dzisiejszych czasach, gdy niemal wszyscy flirtują z e-commerce potrzeba wzniesienia się ponad konkurencję nigdy nie była silniejsza.

Przewiduje się że po rewolucji roku 2020 związanego z ogólnoświatową pandemią covid 19 w 2021 roku. Marki e-commerce będą stanowić ponad 20% (dane optymistyczne mówią o ponad 25%) całej sprzedaży detalicznej na świecie.

Zdecydowanie przy tym tempie wzrostu coraz więcej osób i firm korzysta z internetu. Dlatego opracowanie skutecznych kampanii reklamowych, które podkreślają Twoje produkty i usługi jest niezbędne. Korzystanie z szeregu sprawdzonych taktyk marketingu cyfrowego takimi jak programy lojalnościowe, mailingi, social media, blogi, filmiki, projektowanie strony internetowej z myślą o urządzeniach mobilnych. Bezwzględnie pozwolą aby Twoja firma była przygotowana na cyfrowy krajobraz następnej dekady.

Dołącz do najlepszego zespołu "projektantów sprzedaży" czyli rasowych marketingowców

Bez wątpienia coraz więcej firm rozpoczyna działalność w handlu elektronicznym. Bez wątpienia aby mieć szanse na sukces musisz zapewnić wsparcie swojej stronie lub sklepowi internetowemu.

Jeśli zdecydujesz się współpracować z naszym profesjonalnym zespołem marketerów. Z całą pewnością po przeanalizowaniu i ocenie twojej oferty określimy idealne platformy potrzebne aby dotrzeć skutecznie na rynek docelowy. Postępując zgodnie z naszymi zaleceniami możesz mieć pewność że Twoja firma odniesie korzyści. Zdecydowanie potrafimy podnieść ruch na stronie, i zwiększyć konwersję, a co za tym idzie sprzedaż.

Przyciągniemy i zachęcimy klientów do dokonania zakupu zanim zaczniesz zauważać różnicę.

Dlatego abyś łatwiej zrozumiał w jaki sposób nasze kampanie dają Twojej firmie przewagę nad konkurencją. Udostępnimy bardzo obszerne raporty przedstawiające  szczegółowo sposoby i skuteczność działania naszej strategii. Regularnie monitorujemy naszą prace i dokonujemy niezbędnych korekt w celu poprawy wyników. Działamy często nieszablonowo pragnąc wykorzystać optymalnie pojawiające się trendy w handlu elektronicznym. Wszystkie te działania ukierunkowujemy by zapewnić Twojej firmie tak potrzebną przewagę. 

Skontaktuj się z naszymi doradcami już dziś i odkryj, jak możemy wykorzystać marketing e-commerce na Twoją korzyść.
Agencja SEO współpraca zespołowa
Profesjonalna agencja SEO