Google ADS

Reklamy Google ADS, które przynoszą zyski

Bez wątpienia kampania Google Ads to jeden z najlepszych sposobów na przyciągnięcie nowego ruchu, potencjalnych klientów i sprzedaży dla dowolnej firmy.

Najlepszym sposobem sprawdzenia czy Google ADS jest dla ciebie i czy potrzebujesz ją dla swojej firmy jest odpowiedź na następujące cztery pytania:

  1. W pierwszej kolejności oceń swój dostępny czas, budżet marketingowy i potencjał swoich produktów lub usług.
    Przede wszystkim oceniając swoje obecne produkty lub usługi i kluczowe czynniki wpływające na sprzedaż określ czy płatne reklamy przyniosą wystarczający zwrot z inwestycji, aby inwestycja była opłacalna.
  2. Zbadaj koniecznie potencjał ruchu słów kluczowych. Jeśli słowa kluczowe związane z Twoim produktem lub usługą generują małą ilość zapytań ( kilkaset wyszukiwań ) miesięcznie. Zapewne Twoja oferta jest zbyt niszowa, aby wykorzystanie Google Ads myło możliwe i miało sens. Jeśli zapytana są w dziesiątkach tysięcy lub więcej, Google ADS może być bardzo pomocne.
  3. Zdecydowanie zbadaj swoich konkurentów, przeszukaj internet, aby dowiedzieć się, na jakie słowa kluczowe stawiaj Twoi konkurenci i jakim budżetem powinieneś dysponować aby skutecznie z nimi konkurować.
  4. Z pewnością rozważ dodatkowo alternatywne formy reklamy w Google.
    Istnieje niezliczona ilość metod i mediów – wideo w YouTube, kampania w Gmailu, banery reklamowe, retargeting na telefony komórkowe itp. – do testowania i rozwijania za pośrednictwem platformy Google.
Google optymalizacja SEO
Google ADS
Google ADS - Google AdWords
Agencja SEO profesjonalny plan SEO optymalizacji

Podbij rynek dzięki Google Ads

Jak zapewne zauważyłeś wyniki wyszukiwania w Google
(a jest to ponad 2 miliony w każdej sekundzie i każdego dnia!) zawierają wiele reklam.

Zdecydowanie te płatne reklamy są niezwykle skutecznym sposobem na przyciągnięcie wykwalifikowanego i odpowiedniego ruchu do witryny. Dlatego bardzo często duże i małe firmy wykupują je aby kierować do osób szukających produktu lub usługi. Dokładnie takiego produktu lub usługi jaką mają w ofercie. Google oferuje tę usługę z wykorzystaniem Google Ads, a znanej wcześniej jako Google AdWords.

Reklamy wyświetlane są stronie wyników wyszukiwania Google (SERP). Znajdują się dwie sekcje płatnych reklam Google:
  • jedna nad (naturalnymi) organicznymi linkami wyników.
  • druga u dołu strony pod tymi wynikami

Google umieszcza wokół nich etykietę „Reklama”, aby oznaczyć ich status jako  płatne. Google oferuje również reklamy remarketingowe i banery reklamowe, zwane łącznie „ reklamami graficznymi ”, za pośrednictwem sieci reklamowej Google oraz  partnerskich witryn.

Poznaj lepiej Google Ads

Od kilku lat Google oferuje oszałamiającą gamę platform i produktów dla handlu detalicznego.

Bez wątpienia jeśli jesteś sprzedawcą detalicznym słyszałeś lub wiesz już o Google AdWords, Adsense, Shopping, Merchant Center i Google Analytics.
Oczywiście rdzeniem wszystkich tych produktów zawsze był Google AdWords, który Goole zmienił na „Google Ads” w lipcu 2018 roku.

Z całą pewnością był to logiczny rebranding Google, ponieważ Google Ads obejmuje, przynajmniej w teorii, całą gamę platform i produktów. Zaprojektowanych do obsługi wcześniej zwanego Google AdWords.

Niewątpliwie Google Ads ewoluował i nadal się rozwija wraz z rozwojem technologii i różnych aspektów marketingu cyfrowego. Zasadniczo należy poznać wszystkie elementy Google ADS myśląc poważnie o rozpoczęciu skutecznego marketingu własnych produktów i usług.

Google ADS - Shopping
Reklama Google ADS

Zwiększ ROI dzięki ukierunkowanym reklamom

Skoro już wiesz, czym jest Google Ads oraz jak i dlaczego go używać, porozmawiajmy o koncepcji zarządzania.

Z całą pewnością reklama internetowa w ciągu ostatniej dekady dokonała gigantycznego skoku, zarówno jakościowego jak i technicznego. Stanowczo każdy sprzedawca internetowy poważnie myślący o swojej sprzedaży musi być na bieżąco z najnowszymi dostępnymi narzędziami. Nie ma co owijać w bawełnę, reklama internetowa to wojna, a Ty i Twoi konkurenci jesteście na polu walki.  Walka się toczy o klienta i oto jak najskuteczniej przyciągnąć jego uwagę i skłonić go do wydania pieniędzy.

Marketing online to w dużej mierze nauka, a sama liczba dostępnych produktów reklamowych i platform jest zadziwiająca.

Z pewnością jeśli nie zaczniesz z nich korzystać ryzykujesz pozostanie w tyle za konkurencją. Oczywiście wszystko to wymaga cennego czasu i z dnia na dzień nie opanujesz wszystkich narzędzi i trendów. Istotnie jednak dla każdego problemu istnieje jakieś rozwiązanie. Zdecydowanym rozwiązaniem jest AISEOWEB, wszystko czego potrzebujesz do skutecznego marketingu internetowego znajdziesz w naszych profesjonalnych usługach SEO.

Dołącz do AISEOWEB najlepszej agencji

Bez wątpienia AISEOWEB to skuteczna agencja reklamowa w Polsce. Pomagamy polskim i zagranicznym firmom w poruszaniu się po różnych funkcjach całej sieci platform i produktów Google.

Zdecydowanie nasz zespół ekspertów może współpracować z Twoją marką, aby wybrać optymalny rodzaj reklam. Takich które najlepiej sprawdzą się przy Twojej gamie produktów i usług. Dlatego odpowiednio przygotowane i opracowane warianty reklam pozwolą pozostawić konkurencję daleko w tyle pod względem konwersji, sprzedaży.

W rezultacie dzięki ścisłej współpracy z naszą agencją zapewnisz sobie kampanie reklamowe w Google na najwyższym poziomie. Takie które będą miały realny i pozytywny wpływ na Twoje roczne raporty o zarobkach. Z pewnością będą stanowić bodziec do dalszego rozwoju i budowania zasięgu i świadomości Twojej marki.

Oczywiście możemy również pomóc Twojemu działowi marketingu ominąć żmudną fazę nauki.

W związku z tym skutecznie i szybko zapoznać ich ze wszystkimi dostępnymi narzędziami i sługami Google. Będziemy z nimi współpracować tak aby pomóc im zrozumieć  możliwości platformy i pokazać co potrafi.

Dlatego skontaktuj się z naszym zespołem już dziś, aby otrzymać darmową niezobowiązującą ofertę współpracy.
Google ADS
Sklepy internetowe e-commerce