Zrozumieć marketing cyfrowy w sektorze detalicznym.

Sprzedaż detaliczna w internecie

Bez wątpienia handel detaliczny w internecie jest niczym ogromny ocean. Zasadnicze wydaje się być pytanie jak skutecznie po nim żeglować własną stroną internetową?

Handel detaliczny – praktycznie każda platforma handlu elektronicznego została zaprojektowana z myślą o sprzedaży detalicznej. W konsekwencji jednym z największych błędów popełnianych przez tradycyjnych sprzedawców detalicznych jest odrzucenie marketingu online. Zdecydowanie w erze internetowego handlu detalicznego firmy muszą być w stanie śledzić i rozumieć podróż klienta przez wiele cyfrowych punktów styku, które ostatecznie osiągają sprzedaż. Co za tym idzie marketing cyfrowy stanowi jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie ruchu i sprzedaży w sklepie  internetowym. .

Handel detaliczny
Handel detaliczny sklepy internetowe

Bądź tam gdzie są kupujący

Bez wątpienia obecność na platformach społecznościowych to absolutny obowiązek.  Ponieważ reklamy na Facebooku i  innych platformach społecznościowych zwiększają zdecydowanie przychody firm, które z nich korzystają.

Dlatego przemyślany marketing obecności w mediach społecznościowych pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości prezentacji marki i oferty. Krótko mówiąc firmy muszą być tam gdzie są ich klienci czyli w serwisach społecznościowych. Każda firma poważnie myśląca o dotarciu do większej liczby kupujących online musi przeniknąć środowisko mediów społecznościowych, zarówno z treściami organicznymi, jak i płatnymi.

Strategia marketingu online sektora handlu detalicznego

Z całą pewnością sposób robienia zakupów zmienił się ogromnie na przestrzeni ostatniej dekady.

Dlatego ci sprzedawcy detaliczni, którzy nie dostosowali się do zmieniających się standardów często musieli zamykać swe interesy. W dzisiejszych czasach aby  osiągnąć sukces w handlu detalicznym musisz mieć przemyślana strategię. Zdecydowanie kreatywną wykorzystującą nie tylko media społecznościowe i pocztę e-mail ale wszystkie pozostałe formy marketingu online.

Przemyślana strategia marketingowa w internecie to podstawa pozwalająca na skuteczną sprzedaż online.

Przede wszystkim firmy z wielokanałowymi strategiami angażowania klientów zatrzymują średnio 90% swoich klientów. Podczas gdy firmom, które tego nie robią ta sztuka udaje się zaledwie dla 30% klientów. Niezwykle ważne jest aby dzisiejsi detaliści mieli zintegrowaną ofertę obejmującą wiele kanałów dotarcia do klienta, tak aby skutecznie konkurować i zwiększać swój udział w rynku.

Handel detaliczny ADS
Handel detaliczny mobilnie

Mobile First

Zdecydowanie możesz przyjąć że jeśli twoja strona czy sklep internetowy nie będzie w 100% optymalny dla urządzeń mobilnych. W zasadzie to tak jak by go w ogóle nie było!

Bez wątpienia nikt w branży nie zaprzeczy że w przypadku większości witryn internetowych ruch mobilny zaczął przyćmiewać ruch komputerów stacjonarnych. W rezultacie zakupy na urządzeniach mobilnych i responsywność witryny mają kluczowe znaczenie dla planu marketingowego każdego sprzedawcy. Z tego powodu każda firma internetowa powinna być świadoma tego jak klienci odbierają ich ofertę na tabletach i telefonach komórkowych. Obrazy i treści powinny być zawsze responsywne i przyjazne dla urządzeń mobilnych. Podobnie jak wszelkie procesy służące do zakupów.

Poskładaj wszystkie elementy

Podsumowując, dobrze wykonana strategia marketingu online sektora detalicznego powinna obejmować następujące podstawowe elementy składowe:

 • Zbuduj program lojalnościowy
 • Wykorzystaj treści generowane przez użytkowników (UGC)
 • Twórz posty gościnne dla zewnętrznych stron internetowych
 • Przykładowe studia przypadków
 • Kontynuacja z porzuconymi koszykami
 • Wyróżnij recenzje i opinie
 • Umieść w swojej witrynie sekcję często zadawanych pytań na temat słów kluczowych
 • Zainwestuj w czat na żywo
 • Utrzymuj zaangażowanie po zakupie
 • Zoptymalizuj kopię strony produktu
 • Umieść filmy związane z produktami w serwisie YouTube
 • Pisz trafne i przydatne posty na blogu
Handel detaliczny lokalnie
Handel detaliczny SEO

Optymalizacja SEO ważna dla wyszukiwania

Z cała pewnością organiczny ruch wyszukiwania jest bardzo istotnym czynnikiem napędzającym ruch w witrynie.

Niewątpliwie SEO strony powinieneś zawsze zacząć od audytu, zebrania i analizy  danych. Ponieważ to dzięki analizie doświadczony specjalista od pozycjonowania i optymalizacji stron www może wpływać skutecznie na rozwój strony.
Twórz najważniejsze treści opierając się na tym czego ludzie szukają w Internecie. Oczywiście w kontekście własnej oferty i produktów.Zdecydowanie wartościowe i trafne treści podnoszą pozycję Twojej witryny w wynikach wyszukiwania.

Ponadto między witrynami internetowymi, mediami społecznościowymi i sklepami stacjonarnymi jest wiele powiązań i interakcji do analizy.

Co za tym idzie czy zdajesz sobie sprawę ile osób wchodzi w interakcję w mediach społecznościowych z daną ofertą, zapisuje się do newslettera, a następnie kupuje przedmiot w stacjonarnym sklepie? Bez wątpienia zdolność do identyfikowania i śledzenia działań związanych z punktami styczności potencjalnych klientów. Zdecydowanie jest kluczowe w celu kierowania spersonalizowanych wiadomościami i nadrzędnych strategi marketingowych.

Zdobywaj Media społecznościowe

 Ponieważ wyszukiwania w mediach społecznościowych są przeprowadzane częściej niż co sekundę każdego dnia. Dlatego profile na Facebooku, kanały na Instagramie i witryny sklepów internetowych należy zoptymalizować aby pomóc użytkownikom znaleźć to czego szukają.

Podobnie jak w przypadku każdego SEO, istnieje potrzeba zachowania równowagi między dobrą treścią a wykorzystaniem słów kluczowych. Dlatego zrób to dobrze, a awansujesz w rankingu i pomożesz potencjalnym klientom dotrzeć do siebie.

Bez wątpienia będziesz chciał uwzględnić i wdrożyć reklamy w mediach społecznościowych dotyczące twojej oferty.

Z całą pewnością pamiętaj że detaliczna kampania reklamowa na Facebooku przeważnie jest najbardziej opłacalną i udaną inwestycją. Te ukierunkowane reklamy mogą zwiększyć zwrot z inwestycji, pozyskać wartościowych potencjalnych klientów i zwiększyć świadomość marki. Reklamy na Facebooku dla handlu detalicznego powinny być fundamentalnym filarem Twojego podejścia do marketingu online.

Handel detaliczny social
Handel detaliczny

Współpracuj z doświadczoną agencją marketingową

 Bez wątpienia chcąc poznać wszystkie dostępne narzędzia oferowane do optymalizacji stron i marketingu sprzedaży detalicznej można się mocno pogubić.

Dlatego jeśli myślisz o marketingu internetowym musisz poznać najważniejsze narzędzia i ich funkcje. Zatem które oferują najniższe koszty dotarcia do największej liczby konsumentów? Czy działają regionalnie czy globalnie? Co jeśli mam ograniczony budżet na marketing cyfrowy, gdzie powinienem go wydać?
Z całą pewnością takie pytania zadaje sobie wielu sprzedawców detalicznych.

Niewątpliwie tutaj może pomóc doświadczona agencja, taka jak AISEOWEB. Jesteśmy wiodącą międzynarodową agencją marketingu cyfrowego z siedzibą w Polsce. Mamy duże doświadczenie w pracy na wszystkich platformach detalicznych oferowanych zarówno dla mediów społecznościowych jak i samodzielnych sklepów internetowych.

AISEOWEB Pracuj z najlepszymi

Ponieważ marketing cyfrowy w handlu detalicznym jest prowadzony na potrzeby masowej konsumpcji, należy użyć możliwie najszerszej gamy narzędzi marketingowych..

Bez wątpienia jeśli planujesz działąć w segmencie handlu detalicznego potrzebujesz silnego planu marketingowego. AISEOWEB to wiodąca agencja marketingu cyfrowego w handlu detalicznym w Europie i Azji. Członkowie naszego międzynarodowego zespołu urzędują w Warszawie, Berlinie, Londynie, Bangkoku i Hongkongu. Dlatego jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi lokalnymi i światowymi trendami, co pozwala nam projektować produkty i usługi spełniające  wymagania zróżnicowanej bazy klientów. AISEOWEB to również sprawdzony partner Google, jeśli szukasz najlepszej agencji marketingu cyfrowego, która pomoże Ci dotrzeć do większej liczby klientów, zaangażować je i uzyskać konwersję, skontaktuj się z nami już dziś.

AISEOWEB Finanse i bankowość
Handel detaliczny AISEOWEB