Reklama na Instagramie, czy dla wszystkich?

Zwiększ liczbę obserwujących i zysk dzięki marketingowi na Instagramie

Niewątpliwie Instagram stał się niemal tak samo dominującą siłą w mediach społecznościowych jak Facebook, czyli jego firma macierzysta.

Jeśli chodzi o marketing cyfrowy, niezwykła moc i uniwersalny zasięg Instagrama oferują naprawdę niesamowite możliwości reklamowe. Dlatego udana kampania marketingowa i reklama na Instagramie pomaga znacząco doprowadzić obiecujące marki do globalnego sukcesu.
Bez wątpienia dzięki ponad miliardowi aktywnych użytkowników miesięcznie, którzy codziennie przesyłają ponad 60 milionów zdjęć. Zdecydowany start z obszerną kampanią marketingową na Instagramie może szybko przekroczyć nasze oczekiwania i powiększyć znacząco bazę klientów. Ponieważ w samej Polsce jest ponad 7 milionów aktywnych  użytkowników Instagrama. Bez wątpienia rozwijanie produktywnego podejścia do treści na Instagramie jest jednym ze sposobów na przyspieszenie sukcesu Twojej firmy. Na szczęście AISEOWEB profesjonalna agencja marketingu w mediach społecznościowych ma bogate doświadczenie w prowadzeniu najwyższej klasy kampanii marketingowych na Instagramie. Zdecydowanie osiągamy  cele biznesowe naszych klientów.

Podobnie jak Facebook i inne kwitnące platformy mediów społecznościowych na świecie. Z pewnością reklamy na Instagramie to świetny sposób na dotarcie do docelowych odbiorców i maksymalne wykorzystanie konta Instagram Twojej marki.

Zdecydowanie platforma Instagrama umożliwia marketerom publikowanie sponsorowanych treści w ekosystemie Instagrama z dużą szansą na przyciągnięcie użytkowników przygotowanych do konwersji. Niewątpliwie dzięki strategii  skierowanej do właściwych osób we właściwym czasie, marketing na Instagramie jest wyjątkowy w zwiększaniu świadomości marki. Co za tym idzie również w  zwiększaniu ruchu w witrynie, generowaniu wysokiej jakości potencjalnych klientów i popychaniu klientów wzdłuż ścieżki zakupu. Bez wątpienia marketing na Instagramie naprawdę działa skutecznie. Według Instagrama 60% osób twierdzi, że odkrywa nowe produkty na platformie, a 75% aktywnych użytkowników podejmuje działania, w tym odwiedza stronę internetową, uzyskuje wskazówki lub nawiązuje kontakt z marką.

follow, social networks, vector
Reklama na instagramie
Reklama na instagramie
Jeśli potrzebujesz pomocy w zorganizowaniu kampanii reklamowej na Instagramie skontaktuj się z nami już dziś.
AISEOWEB jako profesjonalna agencja reklamowa na Instagramie pomożemy w realizacji skutecznej kampanii reklamowej dla Twojej firmy.
Uzyskaj darmową ofertę na kampanię reklamową na Instagramie.
Reklama na Instagramie i social mediach

Co i jak z tym Instagramem Jakie reklamy tworzyć?

Niezaprzeczalnie reklama na Instagramie ma ogromny potencjał marketingowy. Jednak aby jednak zacząć tworzenie kampanii reklamowej trzeba poznać możliwości samej platformy.

 W związku z tym na początek poznaj typy reklam na Instagramie. generalnie jest ich w pięć, które w pewnym sensie się uzupełniają.
Reklamy na Instagramie:
  • w formie zdjęć
  • w formie video
  • karuzelowa
  • w formie kolekcji
  • relacje
Reklama graficzna w formie zdjęć

Zdecydowanie najczęściej spotykana forma prezentacji reklam czyli post z ładną przyciągającą oko grafiką i krótkim opisem produktu.
Bez wątpienia robi robotę w kwestii generowania ruchu na Twoją stronę lub profil,  bardzo łatwo może przekonywać klientów do zakupu. Zdjęcia mogą być kwadratowe lub prostokątne.

Reklama video w formie krótkiego filmu

Godnym uwagi jednak nieco bardziej skomplikowanym sposobem na reklamowanie się na Instagramie jest tworzenie krótkich filmików. Format dobrze znany z platformy Youtube, wymagający nieco więcej przygotowania. Bez wątpienia nalezy zauważyć że ten format jest nieco mniej skuteczny. Poprostu ludzie mniej chętnie poświęcają własne cenne minuty na oglądanie filmu.  Zamiast kilku sekund, które potrzebują na analizę obrazka i ewentualne szybkie zeskanowanie tekstu. Niemniej znane i rozpoznawane marki umieszczone w nazwie profilu mogą być zachętą do konwersji. W konsekwencji czyniąc Twoją reklamę wideo niesamowicie skuteczną!

Reklama karuzelowa?

Oczywiście jest to nic innego jak zestawienie kilku zdjęć lub wideo z opcją  przesuwania ich na boki. Zdecydowanie wzbogaca to możliwości prezentacji produktu na przykład zaprezentować najnowszy model telefonu, butów czy czego kolwiek.

Reklama w formie kolekcji na Instagramie

Kolekcje w zasadzie działają podobnie do karuzeli, tym, co je odróżnia jest forma. W związku z tym zamiast wyświetlania w jednej linii mamy ukad kafelkowy. Niewątpliwie sprawdza się to idealnie przy ofercie kilku różnych produktów tego samego typu. W rezultacie można je łatwo porównać przez co odbiorcy łatwiej jest podjąć decyzję i kliknąć.

Relacje reklamowe

Podobnie jak ma to miejsce na  Snapchacie czy Facebooku, Instagram również oferuje możliwość publikowania relacji. Czyli treści dostępnych na profilu jedynie przez 24 godziny. Reklamy w formie relacji to doskonały sposób na  promowanie wydarzenia, którego jesteś organizatorem. Wykorzystując dobre  targetowanie na Instagramie traf do publiki przebywającej w okolicy. Oczywiście tych w odpowiednim wieku i  zainteresowaniach. Jak widzisz sposobów na reklamę na Instagramie jest wiele. Niewątpliwie różnią się skutecznością w  zależności rodzaju produktu czy usługi.

Zdecydowanie warto przemyśleć i dobrze zaplanować reklamę tak aby jednocześnie była wydajna i skuteczna.

Poznajemy Algorytmy Instagrama Reklama na Instagramie

Niewątpliwie jedną z największych zalet Instagrama  jest to że można wykorzystywać dane z Facebooka do kierowania reklam.

Z pewnością jednak Instagram działa nieco inaczej niż Facebook pod względem struktury swoich funkcji reklamowych i ich funkcjonalności.
Oczywiście ma to głównie związek z inną wizualną naturą Instagrama. Bez wątpienia aby osiągnąć cele kampanii, należy ją dokładnie zaplanować, określić budżet, wybrać najbardziej optymalne sposoby prezentacji. Zdecydowanie z pomocą przyjdzie  Facebook Ads Manager, który obsługuje reklamy na Instagramie i automatycznie zaleci prawidłowy rozmiar obrazów i filmów dla każdej kategorii.

W zasadzie wszystko co musisz wykonać to poznać Instagrama, jego wady i zalety i zaplanować wizję funkcjonowania swojej firmy na tej platformie.
Zdecydowanie zapoznaj się z kilkoma radami opisanymi poniżej. Oczywiście zawsze jesteśmy do twojej dyspozycji, gotowi pomóc w zaplanowaniu i zorganizowaniu Twojej kampanii na Instagramie.
Najlepsza reklama na instagramie
Moja reklama na instagramie
Reklama na facebooku
SEO stron mobilnych

Reklama na Instagramie Użyj profilu biznesowego na Instagramie

Zdecydowanie pamiętaj że wchodzących w przestrzeń marketingową na Instagramie musisz upewnić się, że Twoje konto jest profilem biznesowym.

Chociaż ta zmiana na pozór może nie wyglądać na dużą, istnieje kilka istotnych różnic, które będą miały znaczący wpływ na możliwości. Uzyskasz dostęp do szeregu szczegółowych funkcji, które są niezbędne do marketingu na Instagramie. Zwłaszcza  gdy będziesz próbował zwiększyć liczbę obserwujących i dotrzeć do precyzyjnej bazy klientów. Zdecydowanie przełącz się na profil biznesowy, poznaj i zacznij korzystać z tych nowych, ekscytujących narzędzi.

Posiadanie profilu biznesowego na Instagramie to jeden z najlepszych sposobów na poprawę wydajności na platformie.

Ponieważ teraz korzystasz również z wbudowanych analiz Instagrama, masz fantastyczne źródło informacji potrzebnych do oceny skuteczności swoich postów. Dzięki tym analizom przedstawiającym szczegółowe informacje na temat Twoich obserwujących, wieku, płci i lokalizacji i innych. Bez wątpienia dane te można wykorzystać do lepszego planowania kampanii w przyszłości. Otrzymasz wgląd w dni i godziny, w których Twoi obserwatorzy są najbardziej aktywni na platformie.  Instagram ujawnia również zasięg każdego posta i porównuje go z poprzednimi popularnymi treściami. Skorzystaj z bezpłatnego profilu biznesowego na Instagramie i zacznij w pełni wykorzystywać te bezpłatne narzędzia.

Zoptymalizuj swoje konto na Instagramie

Niewątpliwie optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) to dobrze znany temat marketingu cyfrowego.

Dlatego jest niezwykle ważny w przypadku Instagrama i jego wykorzystania do promocji firmy. Podobnie jak ma to miejsca w innych sektorach Internetu. Co za tym idzie idea optymalizacji konta na Instagramie polega na tym, aby było bardzo łatwe do znalezienia, a jednocześnie zapewniało najwyższą jakość obsługi.
Te podstawowe techniki razem mogą usprawnić interakcję użytkowników Instagrama z Twoim profilem i zwiększyć Twój sukces na platformie.
Zdecydowanie upewnij się że Twoja marka posiada przyciągające wzrok zdjęcie profilowe, że Twoja nazwa użytkownika jest łatwa do wyszukania,. Koniecznie  dodaj  link do bio (biogram), aby uchwycić istotne dane analityczne dotyczące odbiorców.

 Dla użytkowników Instagrama nie ma nic bardziej frustrującego niż brak możliwości znalezienia firmy za pomocą funkcji wyszukiwania.

Dlatego warto połączyć nazwę firmy z najczęściej wyszukiwanym słowem kluczowym. Na przykład, jeśli jesteś fotografem Kowalski, powinieneś nadać swojej nazwie użytkownika coś w rodzaju „@kowalskifotograf”. Dzięki temu klienci, którzy odwiedzą Twój punkt lub natkną się na Twoją firmę w Internecie, nie będą mieli problemu z zostaniem obserwującym. W międzyczasie masz również możliwość optymalizacji sekcji bio w swoim profilu. Pamiętaj, aby podać kilka ważnych słów kluczowych dotyczących charakteru Twojej firmy. Bez wątpienia takich jak  (np. Fotograf ślubny, fotografia ślubna itp.), a także najważniejsze informacje o lokalizacji i danych kontaktowych. W ten sposób Twoje konto na Instagramie może znaleźć każdy, od najbardziej oddanych fanów po osoby, które po prostu szukają fotografa.

Instagram reklama
Reklama na Instagrama
AISEOWEB - Reklama na instagramie
Reklama na Instagramie - AISEOWEB

Ponieważ Instagram stopniowo stał się jedną z największych na świecie platform mediów społecznościowych, reklamy są coraz bardziej powszechne zarówno w “Stories” jak i “Aktualnościach”

Niewątpliwie ze wzrostem popularności rośnie równocześnie konkurencyjność. Dlatego oznacza to skuteczne tworzenie promowanych postów i reklam za pośrednictwem profilu biznesowego. Według statystyk Facebooka szacuje się, że ponad 80% użytkowników Instagrama znajduje nowe produkty i usługi za pomocą platformy. Co za tym idzie Instagram stanowi również atrakcyjną ścieżkę sprzedaży  Twojej marki. Z pewnością solidne podejście do reklam na Instagramie i promowanie treści zapewni Twojej firmie przewagę nad konkurencją. Zacznij już dziś i odkryj, jak Instagram może ogromnie zmienić zasięg Twojej marki.

Przede wszystkim prowadzenie skutecznej strategii reklamowej na Instagramie jest stosunkowo proste. Ponieważ organizujesz i śledzisz swoją kampanię za pomocą Menedżera reklam na Facebooku.

Jednak  jeśli chodzi o optymalizację kampanii sprawy maja się nieco inaczej. Zdecydowanie warto w tym miejscu skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas, a często również pieniądze. W profesjonalny sposób nasza agencja mediów społecznościowych, AISEOWEB, może zapewnić wsparcie i wszelką pomoc. Wspólnie określimy najbardziej odpowiedni cel kampanii i skutecznie dotrzemy do odbiorców na Instagramie. Z pewnością możemy zapewnić Twojej firmie profesjonalny i zoptymalizowany plan oraz bezkonkurencyjny zwrot z inwestycji.

Zwiększaj zasięg dzięki skutecznym hashtagom

Niezaprzeczalnie hashtagi stały się rozpoznawalną i istotną częścią przeglądania Internetu.

Ponieważ są powszechnie używane w praktycznie każdej sieci mediów społecznościowych do wyróżniania treści. Począwszy od wydarzeń, marek , produktów po żarty i odniesienia do popkultury. Jeśli Twojej firmie uda się skutecznie używać hashtagów będzie to miało bardzo pozytywny wpływ na zasięg Twoich treści. Niewątpliwie przemyślane hashtagi potrafią niezwykle skutecznie przyciągniesz podobnie myślących klientów do swojego profilu na Instagramie. Dzięki Instagramowi i hashtagom zyskujesz kolejne narzędzie do promocji własnej marki.

Choć wydawać się może że dodanie na końcu posta kilku niejasno powiązanych hashtagów to rzecz banalna.

Zdecydowanie nie należy lekceważyć ich wpływu na zasięg i osiągnięte cele. Planuj dokładnie, używaj słów  odnoszących się do treści, wykorzystuj pojawiające się trendy, w tym te chwilowe.  Mogą one pozyskać dość sprytnie potencjalnych klientów. Ponieważ w każdym poście możesz użyć tylko lub aż 30 hashtagów Pamiętaj aby dołączyć zdrową mieszankę popularnych terminów i tych, które będą istotne dla Twoich klientów. W ten sposób możesz zagwarantować solidne połączenie zasięgu i trafności Twojej marki. Z pewnością warto wykorzystać markowe lub przydatne hashtagi, aby generować zaangażowanie i budować rozmowę z najbardziej cenionymi obserwatorami.
Bez wątpienia hashtagi dają ogromne możliwości na ich sprytne wykorzystanie w różnych wariantach strategi reklamowych. Oczywiście to jak skuteczne będzie zależy głównie od twoich decyzji i wiedzy.

Reklama na Instagramie i social mediach
social media, social, network