SEO stron mobilnych.

"Mobilne" SEO Zadbaj o swoich mobilnych odbiorców

Zdecydowanie nie pozwól aby perspektywa zarządzania równocześnie witryną na komputery jak i na urządzenia mobilne powstrzymała Cię przed rozwojem twojego biznesu.

Przy dzisiejszych standardach i możliwościach technicznych nie ma to wielkiego znaczenia. Ponieważ dobrze wykonana strona spełniająca wymogi mobilności będzie równie dobrze działała na wszystkich platformach. Postaraj się jedynie aby wersja wyświetlana na małych ekranach była jak najbardziej ergonomiczna. Oczywiście dość istotnym szczegółem jest szybkość, która również musisz jak najbardziej zoptymalizować.

SEO stron mobilnych
SEO stron mobilnych

Optymalizacja stron mobilnych

Bez wątpienia przekładanie wielkich pomysłów na mały ekran bywa skomplikowane.

Pamiętaj jednak że zdecydowanie ruch ze smartfonów znacznie przekroczy liczbę osób lądującej na komputerowej wersji Twojej witryny. Jest to podstawowy powód dla którego strategia dotycząca treści musi być ukierunkowana na urządzenia mobilne. Zdecydowanie zoptymalizowana mobilnie witryna internetowa, stworzona z myślą o użytkownikach mobilnych może osiągnąć znakomite wyniki w połączeniu z ostrą strategią SEO.

Rozwijaj się dzięki pozycjonowaniu mobilnemu

 Chociaż praktyki SEO w dużym stopniu pokrywają się zarówno na komputerach stacjonarnych jak i na urządzeniach mobilnych.

To jednak mobilne SEO kładzie  większy nacisk na mocne tytuły i przejrzystą grafikę. Kładzie również silny nacisk na wrażenia estetyczne użytkownika w trakcie przeglądania zawartości.

Witryny na komputery stacjonarne w najbliższym czasie z pewnością nie znikną ale?

No właśnie, skoro większość klientów wyszukuje za pomocą smartfonów dokonując tym samym coraz więcej zakupów mobilnych. Może warto skupić na tym co jest to najważniejsze, zdecydowanie nie możesz pozostawać w tyle ponieważ stale rośnie  liczba firm dostosowanych do najnowszych standardów. Pamiętaj gdybyś potrzebował pomocy to AISEOWEB agencja SEO dla urządzeń mobilnych i stacjonarny chętnie pomoże Twojej marce osiągnąć przewagę na obu platformach jednocześnie.

SEO stron mobilnych - Google ADS
SEO stron mobilnych
SEO stron mobilnych

Zdominuj rankingi wyszukiwania lokalnego

Globalny rynek niewątpliwie został zdominowany przez urządzenia mobilne. Smartfony stały się tak wydajne że wielu internautów nie zawraca sobie głowy posiadaniem komputerów stacjonarnych lub notebooków.

Ta zdecydowana rewolucja technologiczna miała kluczowe znaczenie dla właścicieli firm ponieważ zmieniła sposób indeksowania witryn przez Google. Bez wątpienia  wzrost liczby użytkowników smartfonów skłonił Google do umieszczenia wyżej na „Stronie wyników wyszukiwarek” sklepów i stron dostosowanych mobilnie. Niestety ich odpowiedniki na komputery stacjonarne niedostosowane do standardów urządzeń mobilnych znalazły się znacznie niżej.

Google dostosował również rankingi stron do preferencji lokalnych firm i produktów.

Zdecydowanie badania Google wskazują że ok 80% osób używających smartfonów do wyszukiwania czegoś robi to szukając czegoś w pobliżu. Czyli szuka czegoś lokalnie, a następnie w ponad 95% wypadków odwiedza powiązaną firmę. Tymczasem prawie jedna trzecia tych osób ostatecznie dokonuje zakupu. Bez wątpienia te czynniki jasno pokazują że Twoja strategia SEO dla telefonów komórkowych musi skupiać się na przyciąganiu klientów z Twojej okolicy, czyli uwzględniać SEO lokalne.

Wykorzystaj wyszukiwanie mobilne

Ta zdecydowana zmiana w sposobie przeszukiwania internetu oznacza konieczność uwzględnienia i rozbudowania strategii SEO o urządzenia mobilne.

Ze względu na to iż przestrzeń cyfrowa obecnie jak nigdy wcześniej jest nasycona konkurującymi firmami. Poprzeczka stawiana dziś Twojej firmie jest o kilka wielkości wyżej niż kilka lat temu. Bez wątpienia do zaistnienia w bardziej konkurencyjnych branżach nie wystarczą jedynie dobre chęci. Potrzebujesz agencji myślącej przyszłościowo. Takiej jak AISEOWEB, która pomoże Ci dotrzeć do rynku docelowego zapewniając wzrost w rankingach SERP.
Współpracuj z nami, a zobaczysz jak skutecznie nasza firma zajmie się pozycjonowaniem mobilnym Twojej strony internetowej, generując niesamowite konwersje i sprzedaż.

SEO stron mobilnych