Turystyka - Wycieczki, biura podróży , hotele, apartamenty, autokary ...

Marketing online dla branży turystycznej

Jeśli działasz w branży turystycznej, która jest niezwykle konkurencyjna musisz stworzyć wyjątkowo skuteczny marketing z precyzyjnym SEO. Zdecydowanie przy tak ogromnej konkurencji brak sprawnie działającej platformy sprzedażowej ustawia cię na końcu w kolejce do potencjalnych klientów.

Z całą pewnością w dzisiejszych czasach zarówno przed podróżą w jej trakcie jak i po niej, turyści używają wszelkiego rodzaju mediów cyfrowych do zdobywania i dzielenia się informacją. Co za tym idzie wyszukują informacje o noclegach, wycieczkach zorganizowanych, atrakcjach w okolicy, wydarzeniach, itp. Bez wątpienia korzystają również  Facebooka czy Instagrama by udostępniać zdjęcia i informacje z podróży. Ten połączony cyfrowy świat nieustannie ewoluuje, musisz być na bieżąco z trendami. Skutecznie wykorzystywać ciągle zmieniające się strategie marketingowe aby docierać do klientów przed konkurencją.

AISEOWEB - Agencja SEO
Turystyka
Turystyka - Hotel
Turystyka - Booking

Turystyka to również umiejętość współpracy

Branża turystyczna obejmuje wiele różnych firm, takich jak biuro podróży, firmy transportowe, hotelarze i dostawcy zakwaterowania, firmy sprzątające i wiele innych.

W przypadku tych wszystkich dostawców gdy zbliża się wysoki sezon, a popyt na usługi może się zwielokrotnić. Zdecydowanie musisz jak najlepiej być przygotowany. Oznacza to posiadanie jak najskuteczniejszej platformy online, która umożliwia łatwe wyszukanie ofert i dokonywanie rezerwacji online.
Bez wątpienia warto również podjąć współpracę i partnerstwa między branżowe. Jeśli jesteśmy właścicielem hotelu współpracujmy z lokalnymi biurami podróży czy przewoźnikami. Oczywiście warto mieć oko na to co robi konkurencja i korygować własną ofertę aby nie tracić klientów.
 
Czy jesteś na to gotowy, czy masz wdrożony solidny marketing cyfrowy dla strategii turystycznej?

Niewątpliwie korzystając z trzech poniższych społecznych trendów w branży turystycznej, możesz dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów niż kiedykolwiek wcześniej.

Podróżni:

 •  Oczekują witryn przyjaznych dla urządzeń mobilnych,
 • Polegają na recenzjach online,
 • Czerpią inspirację i dzielą się doświadczeniami w mediach społecznościowych.

Zdecydowanie musisz zintegrować każdy z powyższych elementów ze swoją stroną internetową w ramach strategii marketingowej oraz optymalizacji SEO.
Wszystko po to aby przyciągać jak najwięcej klientów w sezonie wysokim i niskim, zmieniając ich zarazem w ambasadorów twojej marki. Niech pokażą i opowiedzą za pomocą mediów społecznościowych rodzinie, znajomym czy współpracownikom o twojej firmie.  Postaraj się ich zatrzymać, nie daj o sobie zapomnieć. Wysyłaj do nich ciekawe propozycje i oferty, niech wracają do ciebie rok po roku.

Poznaj swoich klientów i zwiększ sprzedaż

Zrozumienie odbiorców to pierwszy krok w kierunku stworzenia skutecznej strategii marketingowej dla branży turystycznej.

Aby wiedzieć jak skutecznie przyciągać klientów na swoje usługi  musisz najpierw zdefiniować kim oni są. Czy Twoje kluczowe grupy demograficzne to single, młode pary, rodziny z dziećmi, emeryci, osoby LGBT, nowożeńcy?
Przede wszystkim musisz ustalić „osobowość kupującego”, aby dokładnie wiedzieć, do kogo kierować swoje działania marketingowe. Nie trać cennego czasu i pieniędzy na kierowanie oferty do niewłaściwych klientów. Bez wątpienia jeśli dokładnie określisz właściwych odbiorców, możesz łatwiej dopasować treści do ich upodobań i odnieść się do ich obaw.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kwestie, jaka jest dla Ciebie najlepsza strategia marketingu cyfrowego?

Zdecydowanie nie ma jednej odpowiedzi ponieważ dla każdego klienta najlepsze podejście może się różnić. Twoja strategia marketingowa musi uwzględniać stale zmieniające się trendy w podróżach i technologii. Twój plan marketingowy związany z wycieczkami do Tajlandii powinien opierać się na wysokiej jakości treściach, które są odpowiednie dla wybranej przez ciebie docelowej grupy gości i klientów.

Turystyka - wycieczka
Turystyka - wycieczki

Kluczowe obszary marketingu w turystyce

Poniżej przedstawiamy tylko niektóre obszary marketingu cyfrowego, w których możemy Ci skutecznie pomóc.

 • Projekt strony internetowej w celu zwiększenia współczynników konwersji
 • Search Engine Optimization – aby zwiększyć ruch docelowy
 • Reputacja online – aby kontrolować swoją markę online
 • Marketing e-mailowy – aby uzyskać bezpośredni dostęp do podróżnych
 • Marketing treści – tworzenie przydatnych informacji dla potencjalnych klientów
 • Media społecznościowe – bądź tam, gdzie są Twoi klienci.
 • Płatne media – aby dotrzeć do wartościowych leadów (np. Reklamy podróży na Facebooku ).
 • Zarządzanie Google AdWords – aby uzyskać natychmiastowe i możliwe do śledzenia wyniki.
 
 

Współpracuj z najlepszymi w marketingu cyfrowym

AISEOWEB to doświadczona i skuteczna agencja marketingu cyfrowego z Polski,  działająca również w Tajlandii gdzie branża turystyczna stanowi ok 20% PKB kraju.

Bez wątpienia posiadamy ogromne doświadczenie jako agencja internetowa dla  hoteli. Dysponujemy wieloma narzędziami od prostych rezerwacji online po zaawansowane, umożliwiające tworzenie wielu tematycznych ofert online.
Pomagamy skutecznie naszym klientom zwiększyć udział w rynku i uzyskać więcej rezerwacji online. Współpracujemy z większością sektorów branży turystycznej, w tym z organizatorami wycieczek, hotelarzami, agentami turystycznymi i przewoźnikami autokarowymi.

Pracuj z najlepszymi.

Zdecydowanie współpraca z agencją taką jak AISEOWEB wyznaczy nowe standardy marketingu i uruchomi wszelkie możliwości pozyskania klienta.

Możemy dostarczać skuteczne treści marketingowe oraz reklamy na Facebooku, Google i innych mediów. Takie które skutecznie dotrą do wybranych grup kupujących. Prognozujemy i dostrzegamy również trendy i zmiany w branży turystycznej, dając Twojej firmie możliwości wyprzedzenia konkurencji.
Skontaktuj się z AISEOWEB i zobacz jak w obecnej sytuacji możemy pomóc w rozwoju i przygotowaniu się na kolejne sezony, tak by osiągnąć najlepsze wyniki.

 

AISEOWEB - Agencja SEO
Turystyka - wycieczki