Zakupy Google - czy warto?

Skuteczne zakupy Google zdobywaj więcej klientów

„Shopping” czyli Zakupy Google, wcześniej znane jako wyszukiwarka produktów Google.

Bez wątpienia kolejna przydatna usługa. która umożliwia użytkownikom wyszukiwanie produktów w witrynach zakupów online i porównywanie cen między różnymi sprzedawcami. Zasadniczo jest to jeden duży „Googlowy” rynek, który pozwala  przeglądarce internetowej znajdować i porównywać ze sobą (głównie cenę) takie same produkty różnych dostawców.
Gdy potencjalny klient korzysta z Google w celu wyszukania przedmiotu, płatne reklamy są wyświetlane na głównej stronie wyników wyszukiwania lub pod kartą zakupów.

Zdecydowanie pamiętaj że tej usługi nie należy mylić ze sklepem internetowym, a traktować jako platformę reklamową.

 Z punktu widzenia sprzedawcy, jeśli produkt z jego sklepu internetowego zostanie umieszczony na liście wyników wyszukiwania, nic go to nie kosztuje. Jeśli kupujący przejdzie do kliknięcia linku i nastąpi przekierowania go do dowolnej strony docelowej, zgodnie z ustaleniami sprzedawcy. Następnie  reklamodawca zostanie odpowiednio obciążony. Ta forma reklamy jest zarówno bardzo atrakcyjna, jak i skuteczna. Dlatego że dostarcza klientów internetowych z dużym zamiarem dokonania zakupu bezpośrednio w sklepie internetowym sprzedawcy.

Google ADS - Shopping
Google zakupy w internecie
Zakupy google
Google shopping

Zwiększ przychody dzięki reklamom "Google Zakupy"

Zasadniczo umieszczenie reklamy w Zakupach Google jest bezpłatne. Płatność jest dokonywana tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie link.

To kliknięcie przenosi potencjalnego kupującego bezpośrednio na stronę docelową, może to być sklep internetowy lub specjalna strona sprzedażowa. W tym momencie Google nie ma już nic wspólnego z resztą procesu. Koszty związane z Zakupami Google w związku z pandemią na świcie aktualnie wynoszą 0%.  Warto na bieżąco to sprawdzać, ponieważ sytuacja może się zmienić. Generalnie prowizja zależnie od konkurencji może się wahać między 10-15% wartości sprzedaży.

Aby kontrolować koszty, sprzedawcy powinni ustawić własną strategię ustalania stawek i budżetu kampanii.

Na przykład strategią może być samodzielny CPC, docelowy ROAS (zwrot z nakładów na reklamę) lub ulepszony CPC.
Więcej znajdziesz na stronie pomocy Google.
Zazwyczaj budżet ustalamy na cały miesiąc, oczywiście warto dodać dzienną kwotę maksymalną. Sprzedawcy mają również kontrolę nad sposobem wyświetlania i udostępniania ich reklam e-commerce zakupowych pod względem, urządzeń, lokalizacji i grup reklam.

Warto pamiętać że po kliknięciu proces zakupowy prowadzony jest w naszym sklepie.

Zatem ostatecznie decyzja o zakupie klienta nie zależy wyłącznie od ceny, ale od całego wrażenia i intuicyjności jaką mu zaoferuje twoja strona. W związku z tym sprzedawcy muszą zapewnić, że jeśli kupujący kliknie, wejdzie do przyjaznej dla użytkownika i zachęcającej przestrzeni handlowej. To dokona zakupu i tym samym zwrócą się pieniądze wydane na reklamę. W przeciwnym wypadku w skrajnej sytuacji zakładając że na stronie posiadasz błąd uniemożliwiający zakup, stracisz wszystkie pieniądze wydane na reklamę. Gdyż żadne kliknięcie nie wygeneruje zakupu.

Zdobywaj docelowe rynki Osiągaj większe zyski

Jeśli jesteś sprzedawcą detalicznym, możesz korzystać z kampanii Google Shopping, aby promować swój sklep internetowy.

Z pewnością pomoże ci to prezentować swój asortyment w nowej przestrzeni, zwiększać ruch w witrynie, zachęcać odwiedzających do własnego lokalnego sklepu i skutecznie pozyskać nowych klientów online.
Bez wątpienia aby rozpocząć musisz uzyskać dostęp do Merchant Center przez Google Ads. Następnie przesłać wszystkie niezbędne dane, w tym dane i ceny  produktów. Gdy Google otrzyma te informacje, użyje ich do stworzenia reklamy.
Po ustawieniu parametrów kampanii udostępni produkty w wynikach wyszukiwania oraz na różnych stronach partnerów, które prawdopodobnie przeglądają Twoi potencjalni klienci.

Stanowczo tego typu reklamy w Zakupach Google są uważane za „multimedialne”.
Niewątpliwie wykraczają daleko poza zwykły tekst; zawierają zdjęcie produktu, tytuł, cenę, nazwę sklepu, liczbę gwiazdek i link.

Reklamy te dają potencjalnym klientom silne wyobrażenie o tym, co sklep sprzedaje od samego początku procesu zakupowego. Istotnie zapewniają sprzedawcom doskonałą  okazję do zdobycia bardzo wartościowych potencjalnych klientów. We wszystkich branżach średni współczynnik konwersji (CVR) dla reklam graficznych wynosi 2-5%. Jeśli jednak zdecydujesz się na sprzedaż za pomocą Google Ads, Twoja firma może osiągać znacznie lepsze wyniki.

Zakupy w Google
Profesjonalne analizy SEO
Zakupy google
Google shopping

Pokonaj konkurencję dzięki AISEOWEB

Aby stworzyć skuteczną kampanię Google Shopping w Europie czy Azji, większość marek polega na doświadczonej agencji .

Z pewnością AISEOWEB to szanowany partner Google i niezwykle skuteczna agencja Zakupów Google w Polsce. W pełni rozumiemy wszystkie narzędzia oferowane przez Google i pracujemy z nimi każdego dnia.
AISEOWEB może pomóc i dokładnie określić, jakich danych Google potrzebuje od Twojej marki, aby utworzyć skuteczny plan działania. Zdecydowanie posiadamy również doświadczenie w sztuce składania trafnych i konkurencyjnych ofert oraz projektowania reklam wizualnych, które powodują oczekiwane wyniki wyszukiwania.

Współpracując z naszą agencją zakupów Google zyskujesz długotrwałą relację. 

Z całą pewnością pomożemy jak najlepiej wykorzystać tę nową metodę prowadzenia działalności online. W rezultacie uzyskać wyniki potrzebne do rozwoju Twojej firmy. Bezapelacyjnie cel nr1 jaki sobie stawiamy to doprowadzenie marki do  wyznaczonych celów i zapewnienie zwrotu z inwestycji.
Nie zgadzaj się na kompromisy, pracuj z najlepszymi.