Dobra luksusowe w internecie, czy ktoś tak kupuje?

Skuteczny marketing online dla luksusowych marek

Z całą pewnością w ciągu ostatniej dekady marketing cyfrowy odgrywał kluczową rolę w rozwoju sektora marek luksusowych.

Bez wątpienia dotyczy to zarówno znanych marek takich jak Louis Vuitton, Rolex czy Apple jak i stosunkowo nowych i dobrze zapowiadających się takich jak Tesla, Oppo. Dlatego obie opcje dominują obecnie w świecie online i generują niezrównaną sprzedaż i lojalność klientów. Istotnie najnowsze badania pokazują, że około 80% sprzedaży luksusowych towarów  jest dostępna w ofertach online. Zdecydowanie oznacza to że konsumenci wchodzą w interakcję poprzez internet, zaczynając w ten sposób podróż do luksusowych zakupów, głównie szukając informacji i ceny. Z całą pewnością oferta na dobra luksusowe w świecie online jest bardzo duża i często zaśmiecony pseudo ofertami różnych podróbek.  Niezaprzeczalnie jednym z najlepszych i najbardziej skutecznych sposobów przebicia się na szczyt jest profesjonalny marketing internetowy. Oczywiście oparty na filarach równie profesjonalnie wykonanego SEO całej platformy sprzedażowej.

Dobra luksusowe rolex
Dobra luksusowe SEO
Dobra luksusowe Shopping

Wysokiej klasy dobra luksusowe marketing strategia i narzędzia

Bez wątpienia w dzisiejszym szybko rozwijającym się krajobrazie cyfrowym firmy mają do dyspozycji wiele narzędzi marketingowych.

 Przede wszystkim skutecznie wykorzystując marketing elektroniczny przyszłościowo myślące firmy  mogą przyciągać długoterminowych klientów i zwiększać świadomość marki. Cociaż aby skutecznie to zrobić muszą poświęcić czas i wysiłek by zidentyfikować i zbudować docelową bazę potencjalnych nabywców. Dlatego doświadczona agencja marketingu produktów luksusowych może zdecydowanie pomóc w szybkim zebraniu i przekazaniu danych zespołowi marketingowemu. Zdecydowanie te wartościowe dane identyfikują podobne produkty oferowane przez Twoją konkurencję, wskażą  kto je kupuje, gdzie i w jaki sposób.

Ponieważ na światowy rynek dóbr luksusowych szacuje się na ponad bilion dolarów rocznie. Istotnie wdrożenie skutecznej strategii marketingowej na towary luksusowe jest warte wydania większych pieniędzy i podjęcia większego wysiłku.

Choć na pozór może wydawać się proste jednak aby strategia internetowa w sektorze marek luksusowych zadziałała skutecznie musi obejmować wszelkie aspekty kontaktu z klientem. W związku z tym należy zacząć od oceny istniejącej strategii marketingowej, identyfikując błędy i stawiając nowe cele.  Bez wątpienia    zrozumieć docelowych odbiorców, znaleźć optymalną narrację, budować silne poczucie wyjątkowości. Co za tym idzie  zbudować czytelną historię całej ścieżki zakupowej i kontaktu z klientem. W rezultacie zbudować silne zaplecze w mediach społecznościowych, zadbać o wszystkie kanały reklam od Google ADS, Facebook, Instagram, Line (Azja), email i inne.
Wydaje się może trochę dużo jednak bez obaw jest to w pełni wykonalne zwłaszcza jeśli podzielisz na etapy i sumiennie będziesz realizował.

Przykładowe kanały w marketingu produktów luksusowych

Godne uwagi kanały marketingowe dotyczące produktów luksusowych. Bez wątpienia nadają się do skutecznego promowania Twoich produktów lub usług oraz obejmują wszystkie najważniejsze punkty strategii:

 1. marketing afiliacyjny,
 2. marketing treści,
 3. marketing e-mailowy,
 4. influencer marketing,
 5. marketing polecający,
 6. marketing mediów społecznościowych,
 7. marketing w wyszukiwarkach,
 8. marketing wideo,
 9. marketing szeptany (WOMM),

Profesjonalne analizy SEO
Dobra luksusowe marketing internetowy

Usługi marketingowe niezbędne w skutecznej strategii

Bez wątpienia poniższe kluczowe usługi dodatkowe powinny stanowić część Twojej strategii marketingowej dotyczącej sprzedaży luksusowych produktów online.

Choć może się wydawać dużo ale jest to bardzo ważne i zasadniczo niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Więc są to:
Kreatywne treści odnośnie marek luksusuwych, optymalizacja współczynnika konwersji, cyfrowa analiza konkurencji, retargeting, płatne wyszukiwanie w Google, reklama pay-per-click (PPC). Oczywiście reklamy luksusowych marek na Facebooku, oraz ogólna i lokalna optymalizacja pod kątem wyszukiwarek ( SEO ).
Poprawnie optymalizując i wdrażając te komponenty, skorzystasz ze zwiększonego zasięgu, zaangażowania odbiorców, sprzedaży, długoterminowej lojalności i większej liczby wizyt w sklepach online.

a

Dlatego jeśli nie czujesz się na siłach, brak ci dogłębnej wiedzy i narzędzi aby przeprowadzić cały proces optymalizacji sklepu online.

Zdecydowanie zacznij współpracować z doświadczoną agencją marketingową  posiadającą wszelkie narzędzia i wiedzę aby wykonać zadanie. W rezultacie pozwoli Ci to znacznie skuteczniej skupić się na ogólnej strategii marketingowej. Istotnie AISEOWEB to bardzo skuteczna agencja SEO marketingu internetowego, doskonale znamy wymogi dla luksusowych marek w świecie internetu. Co istotne posiadamy długą historię udanej współpracy z producentami i dystrybutorami dóbr luksusowych w wielu krajach. Przede wszystkim wielokrotnie i skutecznie  zwiększaliśmy zarówno rozpoznawalność marek naszych klientów, jak i konwersje sprzedaży. Robimy to przyjmując ich strategię marketingową i przekształcając ją w skuteczną kampanię internetową online, która zawsze działa perfekcyjnie.