Ubezpieczenia - Strategie i pomysły.

Marketing cyfrowy dla branży ubezpieczeniowej

Niewątpliwie pierwszymi przeszkodami w skutecznym pozyskiwaniu klientów jest przedarcie się przez ogromna konkurencję oraz “bałagan ofert ubezpieczeniowych” w Internecie.

Bez wątpienia postęp cyfrowy nieodwracalnie zmienił sposób w jaki konsumenci szukają informacji i wybierają polisę ubezpieczeniową. Niezależnie od tego czy Twoja firma specjalizuje się w ubezpieczeniach zdrowotnych, komunikacyjnych, podróżnych czy na życie. Przede wszystkim klienci muszą wiedzieć że Twoja firma zawsze będzie dla nich dostępna, stawiając ich potrzeby na pierwszym miejscu. Marketing cyfrowy może pomóc Ci w przekazaniu tego komunikatu i skierowaniu Cię na ścieżkę do pozyskania większej liczby ubezpieczających.

Ubezpieczenia
Ubezpieczenia

Badania konsumenckie

Z pewnością dzisiejsi konsumenci są bardzo sprytni i nie lubią być naciągani przepłacając za polisy.

Dlatego dokładnie sprawdzają oferty w internecie szukając tych najbardziej korzystnych.  Zdecydowanie dane dotyczące marketingu internetowego w  ubezpieczeniach turystycznych pokazują że ponad 75% kupujących uzyskuje wyceny i opcje wyszukiwania za pośrednictwem sieci. Jeszcze bardziej to widać u ludzi młodych poniżej 30 roku życia. Oni komunikują się wyłącznie drogą online z agentami oraz finalizują całą procedurę płatnościami internetowymi.

Klienci chcą dowiedzieć się absolutnie wszystkiego co powinni wiedzieć i dokonać obszernych porównań dla różnych firm ubezpieczeniowych przed podpisaniem umowy.

Zdecydowanie wykorzystują do tego celu przeróżne porównywarki i kalkulatory ofert. Niewątpliwie zdaniem potencjalnego klienta zakup ubezpieczenia nie różni się od innych dóbr konsumpcyjnych. W związku z tym oczekują oni tego samego naturalnego procesu jakiego mieliby przy zakupie prezentów świątecznych na Allegro.

Właściwi klienci we właściwym czasie

Bez wątpienia aby przyciągnąć więcej nowych ubezpieczających do własnej oferty, musisz łączyć się z dzisiejszymi konsumentami na wszelkie dostępne sposoby.

Z całą pewnością główny kierunek działania to internet, a w nim wyszukiwarka Google, media społecznościowe, emaile i inne kanały elektroniczne. Dlatego angażowanie właściwych klientów we właściwym czasie i we właściwym miejscu powinno być sednem dobrego planu marketingu internetowego.

Ubezpieczenia oc
Ubezpieczenia - turystyczne

Reputacja marki

Niewątpliwie należy uwzględnić naturalną skłonność ludzi do sceptycznego spojrzenia na firmy ubezpieczeniowe.

Każdy kto chce opracować internetowy plan marketingowy w obszarze ubezpieczeń zdrowotnych, ubezpieczeń komunikacyjnych, na życie. Zdecydowanie będzie musiał wziąć pod uwagę tę dodatkową przeszkodę na ścieżce konwersji konsumenta. W związku z tym należy pracować dwa razy ciężej niż w branży oferującej produkty konsumenckie i konsekwentnie wypracować jak najlepszą  reputację swojej marki. Tylko wtedy można zbudować zaufanie, a potencjalny klient często zamiast ceną będzie kierował się reputacją i wiarygodnością twojej marki.

Strategia marketingowa ubezpieczeń online

Zdecydowanie każdy inteligentny plan marketingowy dotyczący ubezpieczeń powinien rozpoczynać się i kończyć online.

Ponieważ to właśnie tam będzie miała miejsce większość Twoich kluczowych interakcji z potencjalnymi ubezpieczającymi. Prawdopodobnie rozpoczną poszukiwania ubezpieczenia w wyszukiwarce  Google, a następnie ocenią wiarygodność Twojej firmy. Głównie na podstawie wyglądu i sposobu działania Twojej witryny oraz recenzji online. Mogą nawet wyszukać Cię w mediach społecznościowych aby zobaczyć jak traktujesz swoich klientów i odpowiadasz na zapytania. Bez wątpienia praca nie ustaje gdy już zostaną Twoim klientem. Będą chcieli zarządzać swoim kontem wyłącznie online, oczekiwać szybkiej i spersonalizowanej komunikacji oraz regularnych aktualizacji ofert.

Ubezpieczenia SEO
Ubezpieczenia SEO

Optymalizacja to podstawa

Poniżej zobaczysz listę niektórych obszarów marketingu internetowego, które musisz w pełni zoptymalizować.

Bezsprzecznie jest to konieczne aby przekonwertować nowych ubezpieczających, wygenerować więcej przekierowań i świadczyć usługi premium swoim obecnym klientom.

 • Branding i optymalizacja kreatywna
 • Marketing treści
 • Optymalizacja współczynnika konwersji
 • Cyfrowa analiza konkurencji
 • Marketing e-mailowy
 • Reklama na Facebooku
 • Odzyskiwanie odchudzonej i retargeting
 • Reklama na LinkedIn
 • Reklama płatna za kliknięcie (PPC)
 • Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek ( SEO )
 • Marketing mediów społecznościowych
 • Marketing wideo
 • Projektowanie i tworzenie stron internetowych

Współpracuj z doświadczoną agencją marketingową sektora ubezpieczeń

Z pewnością jeśli chcesz wyróżniać się z tłumu, przyciągać wartościowych demograficznie klientów. Zdecydowanie musisz współpracować z doświadczoną firmą zajmującą się marketingiem internetowym w zakresie ubezpieczeń, taką jak AISEOWEB.

Od marketingu ubezpieczeń turystycznych do marketingu ubezpieczeń samochodowych, ubezpieczeń zdrowotnych i innych. Zdecydowanie jesteśmy najbardziej skuteczną i nakierowaną na wyniki agencją marketingu cyfrowego w Polsce. Zapewnimy Ci możliwość kierowania przekazu i produktów do wybranej grupy demograficznej. Dzięki naszemu doświadczeniu i kompetentnemu zespołowi poświęcisz mniej czasu i wysiłku oraz co istotne pieniędzy na skuteczną reklamę. Bez wątpienia stworzymy precyzyjne plany dotarcia do najbardziej wartościowych klientów, którzy gwarantują znacznie większą konwersję i zapewnią solidny ROI.

Ubezpieczenia - umowy
Oferta na pozycjonowanie strony - Dlaczego my

Pracuj z najlepszymi

Z całą pewnością możemy również zapewnić platformę, która pozwala marce komunikować się i angażować bezpośrednio z klientami.

W rezultacie stworzyć internetowy marketing ubezpieczeń zdrowotnych skierowany wyłącznie do klientów poszukujących tego rodzaju polis. Bez wątpienia to samo dotyczy marketingu ubezpieczeń samochodowych i innych. Dlatego ta zdolność do bezpośredniej komunikacji to tylko jeden ze sposobów budowania wiarygodności i reputacji marki ubezpieczeniowej oraz wzbudzania zaufania do jej bazy klientów.

Skontaktuj się z AISEOWEB już dziś aby dowiedzieć się więcej o tym, co oferujemy firmom z branży ubezpieczeniowej.