Remarketing czyli wracaj szanowny kliencie!

Zachęcaj klientów do powrotu dzięki remarketingowi

Remarketing online, często nazywany również retargetingiem, to popularna forma marketingu cyfrowego. W remarketingu kierujemy reklamy i wiadomości e-mail do użytkowników, którzy odwiedzili w przeszłości naszą witrynę lub sklep.

Oczywiście takie działania kierujemy do użytkowników którzy odwiedzili ale nie wykonali określonej czynności, np. zakupu produktu, rezerwacji noclegu. Ponieważ firmy kierują swoją ofertę do byłych gości nazywa się to „ponownym” marketingiem. Traktujemy to jako drugą szansę na konwersję lub sprzedaż za pośrednictwem internetowych kampanii reklamowych.

Remarketing można prowadzić na różne sposoby i za pomocą różnych platform reklamowych, takich jak Google lub Facebook.

W rzeczywistości nie wszyscy odwiedzający witrynę i z niej wychodzą z powodu braku zainteresowania tym co masz do zaoferowania. Często się zdarza że zastanawiają się nad zakupem dłużej, porównują ceny konkurencji lub po prostu zabrakło im czasu na sfinalizowanie transakcji. Remarketing pozwala marketerom dotrzeć do klientów ponownie i zaoferować im ukierunkowaną zachętę do ukończenia wcześniejszych działań.

Marketing internetowy SEO
remarketing
Remarketing
Agencja SEO profesjonalny plan SEO optymalizacji

Skuteczne strategie remarketingowe Google ADS

Bez wątpienia Google Ads oferuje wiele ciekawych narzędzi marketingowych, w tym bardzo przydatną usługę remarketingową.

Umożliwia ona ponowne nawiązanie kontaktu z byłymi klientami i poinformowanie ich o najnowszych produktach i usługach ich marki. To absolutnie najlepszy sposób wykorzystania historycznych danych transakcyjnych przechowywanych na każdym koncie Google Ads. W związku z tym wyodrębniając listę wcześniejszych klientów z przechowywanych danych, remarketing Google zasadniczo tworzy oddzielną grupę  klientów docelowych.

Panie kup Pan jeszcze buty do tych spodni!

Przeglądając szczegóły dotyczące wcześniejszych zakupów klienta, takie jak wydana kwota, data zakupu oraz liczba i rodzaj wybranych produktów. Zdecydowanie posiadamy wszystkie informacje wymagane do ponownego dotarcia do tych klientów w nowy, świeży sposób. Bez wątpienia kluczem do tego może być personalizacja. Dlatego wysyłamy byłym klientom reklamy, które przemawiają do nich na poziomie osobistym.Niewątpliwie jest to skuteczny sposób na skierowanie klientów z powrotem do produktów i usług Twojej marki. Na przykład osoba, która wcześniej przeglądała Twoją bogatą ofertę paneli fotowoltaicznych, może być zainteresowana informacjami o dodatkowych akcesoriach w najnowszej specyfikacji.

Celuj dokładnie i osiągaj wyniki w remarketingu

Zdecydowanie aby uzyskać skuteczną strategię remarketingową, musisz iść tam, gdzie jest Twój rynek docelowy.

Oczywiście sieć reklamowa Google dociera do zdecydowanej większości klientów online. Bez wątpienia istnieje wiele innych dróg marketingu cyfrowego, którymi możesz dotrzeć do klientów i przekonać ich do ponownego rozważenia zakupu twoich produktów.

Facebook Business Manager umożliwia importowanie własnych baz danych klientów i w oparciu o te dane stworzenie grup docelowych.

Dodatkowo dzięki bardzo przydatnej funkcji, jaką jest Facebook Custom Audiences możesz w pełni przejąć kontrolę nad tym, kto widzi Twoje reklamy i posty, a przy okazji np. reaktywować nieaktywną listę klientów. Jako bonus, Facebook Business Manager jest zintegrowany z Instagramem, dzięki czemu możesz kierować reklamy do obu odbiorców za pomocą jednej wygodnej platformy.

Remarketing e-mailowy to kolejne przydatne rozwiązanie, ponieważ możesz podzielić odbiorców na podstawie ich interakcji z Twoją witryną.

Kierując reklamy na określone grupy, takie jak te, które ostatnio przeglądały Twoje produkty lub porzuciły koszyk w ostatniej chwili. Zdecydowanie łatwiej możesz przekonwertować klientów, którzy są już zainteresowani Twoją firmą. Tacy klienci  mają znacznie większą szansę na sfinalizowanie zakupu.

Remarketing
Remarketing - SEO
Remarketing - AISEOWEB
Remarketing - strategy

Generuj ogromne zwroty dzięki remarketingowi

Bez wątpienia w Internecie krąży wiele historii o firmach znacząco zwiększających swoje współczynniki konwersji.
Co za tym idzie ogólne przychody wykorzystując skuteczne dotarcie do byłych klientów.

Zdecydowanie nabiera to sensu kiedy się nad tym bardziej zastanowisz. Dotychczasowi klienci reprezentują wypróbowaną i wierną bazę klientów. Jak wspomniano powyżej, wiesz już o ich zwyczajach związanych z wydawaniem pieniędzy, a także o preferencjach dotyczących produktów.

Z pewnością warto gromadzić drogocenne dane i na ich podstawie tworzyć profile nowych klientów.

Niby dlaczego miałbyś wydać lwią część swojego budżetu reklamowego na poszukiwanie nowych, nieznanych klientów. Takich którzy reprezentują nieznaną jakość i potencjał zakupowy. Zdecydowanie opłaca się poleganie na danych zebranych od poprzednich klientów. Dane, jeśli je posiadamy dają ogromną  przewagę nad konkurencją. Bez wątpienia statystyki nie kłamią pokazując że użytkownicy przekierowywani za pomocą reklam displayowych są o ponad 70% bardziej skłonni do konwersji. Ponadto 25% internautów lubi je oglądać, a CTR retargetowanej reklamy jest dziesięć razy wyższy niż typowej reklamy graficznej. Jak tu nie kochać remarketingu!

Współpracuj z AISEOWEB wyniki w remarketingu zdecydowanie cie zaskoczą

Zarówno dla polskich jak i międzynarodowych sprzedawców detalicznych nasza skuteczna agencja remarketingowa może pomóc opracować koncepcje skutecznego marketingu. 

Dlatego pomożemy w realizacji bieżącej strategii sprzedaży skierowanej do wybranych przez Ciebie odbiorców. Dbamy o Twoją strategię sprzedaży, udostępniając wskazówki, metodologie i ogólne usługi remarketingowe. Tak aby pomogły zmaksymalizować Twoje zyski z marketingu online . Z całą pewnością AISEOWEB może stać się Twoim długoterminowym partnerem zaangażowanym w dążeniu do wzrostu Twojej marki i jej widoczności oraz zwiększenia Twoich dochodów.

Zdecydowanie skutecznie zbadamy Twoją ofertę, platformę sprzedaży przez internet i to jak obecnie działa Twoja firma.

Dowiemy się również o celach Twojej marki w perspektywie krótko i długoterminowej. Zdobywając wszystkie te informacje postaramy się w najbardziej optymalny sposób osiągnąć Twoje cele marketingowe online.

Jeśli chcesz współpracować z uznaną agencją remarketingową, która ma umiejętności i wiedzę potrzebne do wykonania zadania, skontaktuj się z nami już dziś.
Marketing nieruchomości
Profesjonalne analizy SEO